Mutlu eden kitaplar

Onlardan ilham alarak kitap blogu için de bir mutlu eden kitaplar listesi hazırladım. Ortaya karışık dememin nedeni de ortak noktalarının sonunda bıraktıkları hissin “mutluluk” olması. Kimisinde okurken kahkaha atacaksınız, kimisi ağlatacak, hemen hemen hepsi düşündürecek, bazıları halinize şükrettirecek… İşte aşağıdaki mutlu eden kitaplar o yüzden ortaya karışık.

mutlu eden kitaplar oğullar ve rencide ruhlar

Oğullar ve Rencide Ruhlar‘ı okurken kahkahalara boğulduğum anlar oldu. Alper Kamu’ya, fırlamalığına ve tespitlerine bayıldım. Kitabın içindeki, başka edebi eserlere göndermeler bile ayrı bir mutlu ediyor insanı.

mutlu eden kitaplar elde makas koşmak kitap kapak

Elde Makas Koşmak, gözünüzün önüne getirdiğinizde bile hem komik, hem paniklemenize neden olacak, hem de üzücü bir sahne, değil mi? İşte kitap da aynen böyle. Yıllar önce okumama rağmen bıraktığı o sıcacık hissi hala hatırlıyorum. Sonrasında aynı isimli filmini de yaptılar ama dürüst olmak gerekirse kitaptan aldığım tadı hiç ama hiç alamadım filmden.

mutlu eden kitaplar çoluk çocuk kitap kapak

Patti Smith insanı mutlu etmez de kim eder ki? Çoluk Çocuk yorumumu buradan okuyabilirsiniz.

mutlu eden kitaplar haşlanmış harikalar diyarı ve dünyanın sonu kitap kapak

Haruki Murakami hala istediğim kadar kitabını okuyamadığım bir yazar ancak Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu, hiçbir zaman unutamayacağım kitaplardan. Biraz ‘Büyülü Gerçekçilik’ istiyorsanız daha uzağa gitmeyin derim. Yorumumu buradan okuyabilirsiniz.

mutlu eden kitaplar duyguların rengi kitap kapak

Son yıllarda okuduğum ve en sevdiğim kitaplardan biri Duyguların Rengi. Bu kitabı mutlu eden kitaplar listesine koymayan varsa cidden ayıp ediyor! Ancak başta dediğimi unutmayın; ağlamama garantisi yok. Ağladım diyemeyeceğim ama okurken pek çok kez gözlerim doldu valla. Yorumumu buradan okuyabilirsiniz. Aynı isimli filmi de oldukça başarılı; onu da belirtmeden geçmeyeyim.

mutlu eden kitaplar bu kitap hayatınızı kurtaracak

A.M. Homes, en çok sevdiğim yazarlardan biri. Ancak kendisi insanı mutlu eden kitaplar yazarak ün salmış bir yazar değil; hatta tam tersi! The End of AliceJackLos AngelesThe Mistress’s DaughterYangın Müziği ve Bizi Bağışla yorumlarımı okursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız… Bir gün biri (kim olduğunu hatırlamıyorum) kadına “biraz da mutlu eden kitaplar yaz!” diye sitem edince Bu Kitap Hayatınızı Kurtaracak çıkıyor ortaya. Depresyona, iç sıkıntısına birebir; benden demesi.

mutlu eden kitaplar hiç kimse buraya senin kadar ait değil miranda july kitap kapak

Hiç Kimse Buraya Senin Kadar Ait Değil de çok uzun süre önce okumama ve çok da ayrıntı hatırlamama rağmen bıraktığı his taze olan bir kitap. Miranda July’ın Ben ve Sen ve Diğerleri filmini izlediyseniz, bu kitaba bayılacaksınız. Kitapta yer alan öykülerin havası, suyu aynı filmdeki hikaye gibi.

mutlu eden kitaplar en mavi göz toni morrison kitap kapak

En Mavi Göz, can yakaran mutlu eden ve çok da düşündüren bir kitap. Daha fazla bir şey demeye gerek yok; ölmeden önce herkesin okuması lazım.

mutlu eden kitaplar veronika ölmek istiyor

Hani bazen “derdini s***yim!” tarzı dertlerimiz olur ya? Ama onlar gerçekten uyku uyutmaz, kafayı toparlatmaz, içimizi daraltır olur ya? İşte öyle bir hallerde Veronika da. Evet, biraz bunaltıcı ve depresif gelebilir ama kitabın sonunda her şeye rağmen hayatın ne kadar güzel olduğunun tekrar farkına varacak, kendinizi sokaklara atıp, önünüze gelen insanlara, ağaçlara, çiçeklere, hayvanlara sarılmak isteyeceksiniz. Yorumumu buradan okuyabilirsiniz.

mutlu eden kitaplar kitap kurdu sevgilim

Kitap Kurdu Sevgilim, benim gibi romantik komedi sevenler için seçtiğim bir kitap. Filmler söz konusu olunca Romantik Komedi hastasıyım, evet, ancak çoğunlukla kitap formatında oldukları zaman bayıyor o hikâyeler beni. Kitap Kurdu Sevgilim ise tam kıvamında; vallahi çok sevimli bir hikâye işte; daha ne diyeyim. Aşık olasınız gelecek!

Alıntıdır: https://zimlicious.com